CHS Bohemia Sunrise

Dobrý den,

vítáme Vás na stránkách chovatelské stanice Bohemia-Sunrise věnující se chovu australských
ovčáků.

Jde o mezinárodně chráněnou chovatelskou stanici, která vznikla na základě uznání FCI pod
reg. číslem 890/14 dne 14.1.2015.

Stránky se věnují především naší fence Eboney ze Zárybského dvora, jejjím úspěchům
a významným životním událostem. Mimo jiné se zde dozvíte i podrobné informace o plemenu
australský ovčák či psích sportech, které můžete sami provádět se svými psími mazlíčky.

Něco o nás

Naše chovatelská stanice se nachází v Podkrkonoší v obci Trutnov. Vznikla na základě naší lásky ke psům a snaze seznámit veřejnost s touto úžasnou psí rasou. Podle mého názoru můžete být obklopeni řadou přátel, ale nic vám nevynahradí bezvýhradnou psí lásku a oddanost. Pes Vám nikdy nezalže, nezradí, bude tu vždy pro vás a to v dobrém i ve zlém a z toho pro Vás plyne i jistá odpovědnost. Jste pro něho vším a tak udělá všechno proto, aby vás potěšil a zasloužil si tak vaší lásku.

Naše začátky

Když se vám splní váš sen a konečně si pořídíte svého vysněného psa, zahrnujete ho nejen láskou, ale i pamlsky, pozorností a ústupky, díky nimž ho dokonale rozmazlíte a máte pak co dělat, aby jste ho zvládli. U mě tomu nebylo jinak. U výchovy psa je nejdůležitější důslednost, ale cožpak to jde vždycky? Víte, že by pes neměl lézt k vám do postele, ale když ono mu to v ní tak sluší a tak hezky se k vám přitulí … no a pak už ho máte v posteli neustále a dá pořádnou práci mu začít vysvětlovat, že od teď už s vámi v posteli spát nemůže 🙂 Pak si říkáte, kolik věcí jste měli hned od začátku dělat jinak, ale věřím, že když by se Vám opět v náručí ocitla ta malá chlupatá kulička, budete chybovat znovu. A v tom to je, psi to s vámi prostě umí, ne nadarmo se říká „dělat psí oči“. 

A proč zrovna australský ovčák?

Poprvé jsem se s tímto plemenem setkala u své tchýně a během pár chvil si mě její fenka získala. Australský ovčák je dobrosrdečný, kamarádský, velmi hravý, takže se s ním nikdy nebudete nudit. Doprovází Vás na vašich cestách a je vám přítelem a oporou, když potřebujete utěšit. Nejprve bylo toto plemeno šlechtěno pro práci na farmách a rančích, později se díky svým vynikajícím charakterovým vlastnostem stal rovněž společníkem a pomocníkem při canisterapii. Australského ovčáka by si měli pořizovat lidé sportovně založení nebo ti, kteří jsou ochotni svému psímu miláčkovi velkou část svého volného času. Australáci vyžadují od svých páníčků hodně pozornosti, aktivity a péče, na oplátku poskytují svou oddanost a psí lásku.

Jak Bonnie uvítala nový přírůstek do rodiny

28.7.2016 se nám narodila dcera Eliška a my byli velmi zvědaví, jak ji Bonnie přijme. Velmi mile nás překvapilo, jak krásný vztah se mezi nimi vytvořil. Když jsme si Elišku přinesli domů poprvé, Bonnie si ji očichala a olízla, tím bylo jasně vidět, že ji přijímá. Od té doby jsou nerozlučná dvojka. Bonnie si k ní neustále lehá, požďuchává ji a trochu k naší nelibost neustále olízává obličej. Když se Eliška probudí po šlofíku, Bonnie nám to jde ihned ohlásit a pak běží zpátky ke kočárku. Když však Eliška nemá náladu a brečí a brečí, tak se ji Bonča chvilku snaží rozptýlit a když nic nepomáhá tak se nenápadně zvedne a najde si tišší kout.